SCUBA DIVING

125 TL TÜPLÜ DALIŞ TURU

TUR PROGRAMI

 • 10:00 Bogsak koyundan hareket.
 • 10:30 Çevre bilgilendirmesi.
 • 11:00 Dalış ve ekipman bilgilendirmesi.
 • 11:30 1. DALIŞ Dana Adası  Batık gemi dalışı.
 • 12:30 Ögle yemeği.
 • 13:30  Anfora batıklarına hareket. 
 • 14:30 Dalış ve ekipman bilgilendirme.
 • 15:00 2. DALIŞ batık Amforalara dalışı.
 • 16:00 Egribik koyu yüzme molası ve diger dalgıçların dalışları.
 • 17:00 Dönüş çay ve meyve ikramları. 
 • 18:00 Bogsak koyuna varış.

 Silifke Selçuk oto kiralama & Turizm Cep 5354933341 Ofis 7147883

İsterseniz sualtını fotoğraf – video ile çekerek dalış hatıraları edinebilirsiniz.

Günübirlik Tasucu tisan Adalar ve koylarıyla yemekli dalış turuna Sizleri bekliyoruz. Akdeniz’in turkuaz kristal mavi sularında, cennet koylarında eğlencenin ve hayatın ritmini yasamaya Maviyi denizle gökyüzü arasında yaşanan bir serüvendir. Sizleri yemyeşil koylarda süren bir keşfe davet ediyoruz.

 Silifke Selçuk oto kiralama & Turizm Cep 5354933341 Ofis 7147883

 Mersin

Temiz suları ile Mersin, dalıcılara çok farklı olanaklar sunmaktadır. Dana adasının batı burnunda ters dönmüş yük gemisi dalgıçlar tarafından sık ziyaret edilen batıklar arasındadır. Kurt burnu, Fok burnu, kuzey batısında batık bir adanın bulunduğu Dana adası, büyük amphoraların yer aldığı Sıncak Koyu Mersin’in ilginç dalış noktalarıdır.

 Silifke Selçuk oto kiralama & Turizm Cep 5354933341 Ofis 7147883

Bogsak’dan çıktıktan sonrra mavikentin karşısı dana adasının kuzey batı köşesinde gemi batıgı vardır. Adanın 100 metre ilerisinde kara denize dogru çıkıntısı vardır. hattabu kara parçası suyun üstünden de görünmektedir. Fırtınadan kaçmak isterken buraya çarpan büyük bir gemi burda sualarak batmıştır. Batık gemi 18 Metreden başlayıp 25 Metreye kadar inmektedir. genelde dip akıntısı olan bu dalış güzergahı çok güzel ve zevkli bir dalış parkurudur.

Bogsak koyunun biraz ilerisinde amhfora batıkları bulunmaktadır. genelde çok derin olmayan bu parkurda egitim yapılmaktadır.

YEMEK VE İKRAMLAR

ÖGLE YEMEGİ
Balık – Salata – Cips – Makarna – verilmektedir. Balık istemeyenlere tavuk şinitzel yapmaktayız

 

Çay ikramlarımız ve dönüşte de Meyve İkramımız bulunmaktadır.
Teknenin barında Alkollü ve alkolsüz içecekler satılmaktadır

SCUBA DIVING EGİTİMİ: Egitim üç aşamadan oluşuyor.1 Önce teorik dersler alacaksınız. Bu derslerde dalışın temel kurallarını, kullanacağınız ekipmanları, sualtında karşılaşabileceğiniz rahatsızlıkları, ilk yardım uygulamalarını, derinlik ve zaman hesaplarını öğreneceksiniz. Daha sonra sığ denizde veya havuzda pratik dersler başlayacak. Dalış elbisesini giyip, ağırlık kemerini, maske ve şnorkelinizi, hava tüpünüzü, BC’nizi (denge yeleği) ve regülatörü de kuşandıktan sonra, kendinizi suya bırakabilirsiniz.

Ekipmanınızın kullanımı, acil durumlarda arkadaşınızla yardımlaşma ve çimlenme, maske suyu dışarıya boşaltma, suyun altındaki haberleşme işaretleri, derinlerde kulak dengesi bu derslerde öğrenmeniz gerekenler temel bilgiler
Teorik derslerin ve pratik çalışmaların ardından önemli ve zorlu bir sınav bekliyor sizi.
Sınavda başarılı olduktan sonra, Eğitmeninizin gözetimi altında ilk dalışınızı yapacaksınız. İlk dalışınız beklediğiniz kadar serüven dolu olmayabilir, ya da önceden yaptığınız çalışmaların değişik ortamada bir tekrarı gibi gelebilir size ama unutmayın, pratiğiniz arttıkça çok daha keyifli dalışlar yapacaksınız.. Denizde yapacağınız 5-6 dalış sonunda, siz de Bir dalgıçsınız artık… Ancak sakın aklınızdan çıkmasın, henüz yolun başındasınız. Yanınızda buddy”niz (dalış arkadaşınız) olmadan dalmanız kesinlikle yasaktır. Bu arada dalış sayınız ve tecrübeniz arttıkça ve gerekli eğitimleri aldıkça tecrübeli bir dalgıç olabilisiniz. Unutmayın Türkiye ve Dünya denizlerinin altında o kadar çok doğa harikası ve tarih varki , bir kere dalmanız bile sualtını sizin için bir tutku haline getirecek. Tarifi olmayan, yaşamayanın bilemeyeceği bir tutku.

 

 

 

Selçuk Rent A Car Silifke’de profesyonel anlamda ilk oto kiralamasıdır. Firmamız 2004 yılından beri Silifke’de hizmet vermektedir. Turizme yönelik faaliyetler, Çeşitli şirketlerin araç ihtiyaçları, turistik geziler, hafta sonu tatilleri, bayram tatilleri gelin arabaları, devlet dairelerinin araç ihtiyaçlarını karşılayarak. Silifke ve yöresindeki beldelerin araç ihtiyacını karşılamaktadır.
Kaliteli hizmet, müşteri memnuniyeti ve dürüst çalışma ilkelerini benimseyerek 2004 yılından beri Selçuk Rent A Car anlaşmalı servis noktaları ile müşterilerine garantili ve 7X24, kesintisiz hizmet vermektedir.

 

 

Silifke oto kiralama  Taşucu oto kiralama Susanoglu oto kiralama Silifke rent a car Atakent oto kiralama 5354933341